Daniel Ricciardo a câştigat Marele Premiu al Ungariei

Sport 27 Iulie 2014 / 17:16 200 accesări

Pilotul australian Daniel Ricciardo (Red Bull) a câştigat, astăzi, Marele Premiu al Ungariei, a 11-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, el fiind urmat în ordine de spaniolul Fernando Alonso (Ferrari) şi de britanicul Lewis Hamilton (Mercedes). Pe locul 4 s-a clasat germanul Nico Rosberg (Mercedes), brazilianul Felipe Massa (Willimas) a fost al cincilea, iar finlandezul Kimi Raikkonen (Ferrari) a trecut linia de sosire al şaselea. Pe locurile 7-10 s-au clasat în ordine germanul Sebastian Vettel (Red Bull), finlandezul Valtteri Bottas (Williams), francezul Jean-Eric Vergne (Toro Rosso) şi britanicul Jenson Button (McLaren-Mercedes). În Formula 1 urmează o pauză de o lună. Marele Circ se va relua la 24 august, cu Grand Prix-ul belgian de la Spa-Francorchamps.