Înfrângere la limită pentru SSC Farul în partida cu CSKA Moscova U21

Fotbal / Liga a 2-a

Sport 09 Februarie 2019 / 13:29 1050 accesări
Sursa foto: Facebook FC Farul Constanţa

Sâmbătă, în cantonamentul pe care îl efectuează în Antalya, echipa SSC Farul Constanţa a disputat al treilea joc amical, întâlnind formaţia CSKA Moscova U21. La finalul meciului, scorul a fost 3-2 în favoarea adversarilor, care au deschis scorul, Farul a condus cu 2-1, la pauză, însă a mai primit două goluri în partea a doua a întâlnirii.

Pentru echipa constănţeană au înscris Pedro Celestino, din penalty, şi Momodou N’Diaye. În repriza a doua, Georgian Păun a ratat o lovitură de la 11 metri.

Formula de start a Farului a fost următoarea: R. Avram - Sabageanu, Ispas, Antoche, Neciu - M. Doumbia, Celestino - Fotescu, Rosado, N. Moise - M. N’Diaye.

Au mai jucat: M. Popa, Arif, Iani, Şt. Pacionel, Şandru, G. Păun T. Moldovan, C. Zamfir, Doman şi Juncu Adrian.

SSC Farul va mai susţine două partide de verificare în Turcia, jucătorii pregătiţi de Petre Grigoraș, Marian Dinu și Laurenţiu Gheorghe urmând să întâlnească pe FC Kolos Kovalivka (Ucraina), luni, 11 februarie, şi pe Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraina), marţi, 12 februarie.