Ogăraru, la meciul de retragere al lui Dennis Bergkamp

Sport 24 Iulie 2006 / 00:00 985 accesări

Fundaşul George Ogăraru a evoluat pentru Ajax în meciul de retragere al lui Dennis Bergkamp, component al formaţiei Arsenal Londra. Partida disputată pe "Emirates Stadium" a fost cîştigată de Arsenal cu scorul de 2-1. Golurile londonezilor au fost marcate de Thierry Henry şi Nwankwo Kanu, în timp ce pentru Ajax a marcat Klaas Jan Huntelaar. Ogăraru a intrat pe teren în minutul 35, în locul lui Heitinga. În repriza a doua, pentru Ajax au evoluat foste vedete ale grupării olandeze, cum ar fi Frank Rijkaard (antrenorul echipei FC Barcelona), Marco van Basten (selecţionerul Olandei) sau Edgar Davids. Tot după pauză au evoluat pentru Arsenal, printre alţii, David Seaman, Emmanuel Petit, Ray Parlour, Ian Wright, Patrick Vieira sau Nwanko Kanu.