Primul meci pentru AS CS Farul Constanţa

Fotbal

Sport 16 August 2018 / 08:03 2667 accesări
Sursa foto: Facebook FC Farul Constanta

Echipa AS CS Farul Constanţa, care îşi va schimba denumirea în FC Farul Constanţa, a susţinut, miercuri, primul joc de verificare. Pe pagina de Facebook FC Farul Constanta a fost postată miercuri seară următoarea ştire:

„Miercuri, pe stadionul ITC din Constanţa, FC Farul Constanța a disputat o partidă amicală în compania formației din Liga a 3-a Delta Dobrogea Tulcea. Constănțenii s-au impus cu scorul de 5-1 (4-0) prin golurile marcate de Zaharia, în minutele 15, 24, 33, 40, și Lazăr 63. Pentru formația de pe Litoral, care se pregăteşte pentru debutul în Liga a IV-a, au evoluat în prima repriză: Tătar, Curte, Rusu, Petrache, Codescu, Zaharia A., Ostache, Halep, Măciucă, Apostolache, Zaharia D. În a doua repriză: Oláh, Ostache, Sapioniac, Marzavan, Balos, Bleau, Chang, Rotaru, Boicu, Lazăr, Ivanovici. Antrenori: Ion Constantinescu si Mihai Georges secund”.