S-a dat startul în Cupa României la fotbal, faza pe judeţ

Sport 24 Mai 2014 / 00:00 1015 accesări

La mijlocul acestei săptămâni s-a dat startul în faza pe judeţul Constanţa din cadrul Cupei României la fotbal, ediţia 2014-2015. În primul tur au jucat doar echipele de Liga a V-a şi cele din play-out-ul Ligii a IV-a. Iată rezultatele înregistrate: Dacia Mircea Vodă - Progresul Medgidia 5-9; Atletic 2 Mai - Aurora 23 August 2-1; Castelanii Castelu - Voinţa Valu lui Traian 4-2; Tineretul Valea Dacilor - Victoria Cumpăna 3-1; Oil Terminal 2013 Constanţa - Vulturii Cazino Constanţa 3-4; Viitorul Fîntînele - Recolta Nicolae Bălcescu 10-0; Viitorul Tîrguşor - AS Cogealac 4-6, după lovituri de departajare (2-2 după 90 de minute, 3-3 după prelungiri); Victoria Mihai Viteazu - Litoral Corbu 2-1; Steaua Speranţei Siliştea - Carsium Hîrşova 3-0 (neprezentare); Trophaeum Adamclisi - Danubius Rasova 2-5 ; AS Independenţa - Dunărea Ostrov 1-3, după prelungiri (1-1 după 90 de minute); Luceafărul Amzacea - Fulgerul Chirnogeni 3-2. Învingătoarele din aceste 12 partide vor avea ca adversare în turul următor cele 12 echipe din play-off-ul Ligii a IV-a. Ele vor fi gazde, dat fiind că provin din categorii inferioare.