Telegraf Online - tag: turneul demonstrativ de tenis de la Abu Dhabi

Ştiri despre turneul demonstrativ de tenis de la Abu Dhabi

Andy Murray, eliminat în semifinalele turneului de la Abu Dhabi
30 decembrie 2016 Andy Murray, eliminat în semifinalele turneului de la Abu Dhabi

Tenismenul britanic Andy Murray, liderul clasamentului mondial, a pierdut, vineri, meciul cu belgianul David Goffin (locul 11 ATP), scor 6-7 (4), 4-6, în semifinalele turneului demonstrativ de la Abu Dhabi, Emiratele Arabe Unite, disputat pe suprafaţă dură. Partida a durat o oră şi 42 de minute, iar ...

29 decembrie 2016 David Goffin l-a învins pe Jo-Wilfried Tsonga la turneul demonstrativ de tenis de la Abu Dhabi

Tenismenul belgian David Goffin (locul 11 în clasamentul mondial) a câştigat, joi, meciul cu francezul Jo-Wilfried Tsonga (12 ATP), scor 7-6 (2), 6-4, în sferturile de finală ale turneului demonstrativ de la Abu Dhabi, Emiratele Arabe Unite, disputat pe suprafață dură. Partida a durat o oră ...