Academia Hagi, victorie la turneul zonal al juniorilor D

Sport 27 Mai 2014 / 00:00 1072 accesări

Grupa de juniori D (jucători născuţi după 1 ianuarie 2001) a Academiei de Fotbal “Gheorghe Hagi” (antrenor Aurelian Despa, director coordonator Marius Codescu) a disputat, ieri, primul meci din cadrul turneului zonal al Campionatului Naţional care se desfăşoară, în aceste zile, la Ploieşti. Constănţenii au întâlnit gazdele de la Petrolul Ploieşti, în faţa cărora au câştigat prin reuşita lui Eduard Brânzan, din minutul 45. S-au jucat două reprize de câte 30 de minute. Programul partidelor de la turneul zonal al juniorilor D de la Ploieşti - Grupa a 3-a, astăzi: Petrolul Ploieşti - Dinamo Bucureşti (ora 17.30) şi Academia Hagi - ACS Berceni (ora 19.00); mâine: ACS Berceni - Petrolul Ploieşti (ora 17.30) şi Dinamo Bucureşti - Academia Hagi (ora 19.00). Prima clasată va obţine calificarea la turneul semifinal al CN al juniorilor D, programat în perioada 6-10 iunie.