Callatis a pierdut net la Voluntari

Fotbal / Liga a III-a, Seria a 2-a, etapa a 2-a: CS VOLUNTARI - CALLATIS 2012 MANGALIA 4-0

Sport 07 Septembrie 2013 / 00:00 743 accesări

Vineri s-au jucat partidele etapei a 2-a din Liga a III-a la fotbal. Rezultatele înregistrate în Seria a 2-a: CS Voluntari - ACS Callatis 2012 Mangalia 4-0 (Cureteu 47, Marinkovici 49, E. Stan 75, Fl. Maxim 89); Dunărea Călăraşi - Oţelul II Galaţi 3-0; Rapid Feteşti - CS Ştefăneşti 0-2; CS Afumaţi - Conpet Cireşu 5-0; Progresul Cernica - Gloria Popeşti-Leordeni 1-2; Viitorul Axintele - Sporting Lieşti 2-1. În deplasarea de la Voluntari, echipa din Mangalia a rezistat doar în prima repriză fără să primească gol. Gazdele s-au dezlănţuit după pauză şi au punctat de patru ori! Clasament: 1. Ştefăneşti 6p, 2. Afumaţi 4p (golaveraj: 5-0), 3. Voluntari 4p (5-1), 4. Popeşti-Leordeni 4p (3-2), ... 10. Callatis 1p, 11. Cernica 0p (2-4), 12. Cireşu (0-6).