CFR Cluj a învins pe CS U Craiova

26 Mai 2016 / 23:16 441 accesări

CFR Cluj a învins, luni seară, scor 4-0, pe CS U Craiova, într-un meci din etapa a 13-a din play-out-ul Ligii 1 de fotbal, iar echipa olteană este la egalitate de puncte cu CSMS Iaşi, cu o etapă rămasă de disputat din acest sezon.

Au marcat: Camora 53', Jakolis 58', 61', Petrucci 63'/ -.

1-0: Camora a șutat la poartă din lovitura liberă care a rezultat la faza precedentă. Mingea a fost deviată de Popov și l-a păcălit pe portarul Popescu, plecat pe direcția inițială a șutului.

2-0: Jakolis dublează avantajul clujenilor după ce a primit mingea în careu și a șutat pe sub portarul Popescu.

3-0: Jakolis reușește dubla în decurs de 3 minute. A primit mingea la 20 de metri, a preluat și a trimis o scăriță superbă peste portarul Popescu.

4-0: Petrucci a înscris tabela cu un șut impecabil, din prima, din interiorul careului, la capătul unei acțiuni de atac superbe pe care au reușit-o vișiniii.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj urcă pe primul loc în play-out, cu 36 de puncte, la egalitate cu CSMS Iaşi şi CS U Craiova, cu o etapă înainte de finalul sezonului. CS U Craiova a evoluat cu un jucător în minus, după eliminarea lui Achim, din minutul 47.

CFR Cluj: Marc - Tiago Lopes, Larie, Mureşan, Camora - Tomislav (Lopez 52') - Jakolis, Petrucci, Ruiz (Nascimento 76'), Nouvier - Bud (Beleck 71'). Antrenor: Antonio Conceicao.

CS U Craiova: Popescu - Achim, Iliev, Popov, Vătăjelu - Madson (Mateiu 7'), Zlatinski - Băluţă, Nuno Rocha (Petre 80'), Bancu - Herghelegiu (Măzărache 57'). Antrenor: Daniel Mogoşanu.

Cartonaşe galbene: Nouvier 18', Juan Carlos 28', Jakolis 29', Camora 36', Petrucci 45+3', Marc 66', Beleck 73'/ Achim 23', Nuno Rocha 51'.

Cartonaşe roşii: Achim 47'.