Fetele de la CS Phoenix-Știința, la a treia înfrângere consecutivă

Baschet / Liga Naţională: CS PHOENIX-ŞTIINŢA CONSTANŢA - CSM TÂRGOVIŞTE 43-58

Sport 05 Ianuarie 2019 / 21:08 474 accesări

Baschetbalistele constănţene nu au putut depăşi echipa târgovişteană

Sâmbătă seară, în Sala Sporturilor din Constanţa, echipa CS Phoenix-Știința a suferit a treia înfrângere consecutivă în faza a doua a sezonului 2018-2019, cedând, cu scorul de 43-58, la pauză 14-28, în duelul cu CSM Târgovişte, din Grupa roşie a Ligii Naţionale. Baschetbalistele constănţene, antrenate de Predrag Stanojcic și Volha Tamirgeanu, s-au impus doar în sfertul al treilea, în celelalte trei sferturi nereuşind să depăşească graniţa celor zece puncte.

Scorul pe sferturi în meciul CS Phoenix-Știința - CSM: 6-17, 8-11, 21-15, 8-15.

Pentru formaţia constănţeană au marcat Vladinka Erak 12 puncte, Jelena Jovanovic 11p, Chelsea Douglas 7p, Andreea Beldian 6p, Cristiana Cutaș 5p şi Bianca Fota 2p.

CS Phoenix-Știința va disputa următorul meci tot pe teren propriu, în Sala Sporturilor din Constanţa, la 2 februarie, cu FCC ICIM Arad.