Kapetanos salvează Steaua

Fotbal / Liga I, etapa a 27-a

Sport 13 Aprilie 2010 / 00:00 443 accesări

Disputat aseară, în Ghencea, ultimul meci din etapa a 27-a a Ligii I a consemnat victoria Stelei, dar nu fără emoţii. Ieşenii au condus cu 1-0 la pauză, însă au cedat în repriza a doua, golul victoriei fiind marcat de grecul Pantelis Kapetanos. În urma acestui succes, Steaua a trecut pe locul secund, la trei puncte de prima poziţie.

Rezultate - sâmbătă: Oţelul Galaţi - Gloria Bistriţa 3-0 (Antal 4-pen., Viglianti 76, M. Pena 86), U. Craiova - Astra Ploieşti 1-0 (M. Dina 72), Internaţional Curtea de Argeş - Unirea Alba Iulia 2-1 (Voiculeţ 36, D. Stan 45 / C. Cristea 89), (Akakpo 25 / Rusescu 90+5), duminică: Gaz Metan Mediaş - Pandurii Tg. Jiu 1-0 (Kubala 54); Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Timişoara 1-1 (Viţelaru 87 / Mansour 63), Dinamo Bucureşti - FC Braşov 0-0, CFR Cluj - Rapid Bucureşti 1-0 (Mureşan 77); luni: Steaua Bucureşti - Poli Iaşi 2-1 (R. Surdu 54, Kapetanos 82 / G. Păun 5).