Liverpool l-a pierdut pe Luis Garcia pînă la finalul sezonului

Sport 12 Ianuarie 2007 / 00:00 626 accesări

Mijlocaşul spaniol Luis Garcia va fi indisponibil pînă la sfîrşitul sezonului, ca urmare a unei grave accidentări suferite în meciul cu Arsenal Londra, pierdut marţi seară de echipa sa, FC Liverpool, cu scorul 3-6 în Cupa Ligii Angliei. Luis Garcia, introdus pe teren în minutul 10 al partidei, în locul lui Mark Gonzalez, accidentat, a fost scos de pe teren cu targa, cu 15 minute înainte de încheierea meciului, după un duel cu un adversar. Garcia a fost supus unui control medical amănunţit, în urma căruia s-a stabilit că internaţionalul spaniol a suferit o ruptură a ligamentelor încrucişate de la genunchiul drept. Accidentarea la tibie suferită de Gonzalez nu este la fel de gravă, el urmînd să fie indisponibil doar trei săptămîni.