Primul succes al gazdelor

Fotbal / UEFA Champions League, optimi de finală, manșa tur

Sport 25 Februarie 2015 / 00:00 473 accesări

Juventus Torino a obţinut, aseară, prima victorie a gazdelor în manşa tur a optimilor de finală ale UEFA Champions League. “Bătrâna doamnă” s-a impus, cu scorul de 2-1, în duelul cu Borussia Dortmund, rezultatul final fiind stabilit până la pauză. La Manchester, Barcelona a câştigat, tot cu 2-1, întâlnirea cu City, dubla reuşită de Luis Suárez asigurând victoria oaspeţilor. De remarcat şi faptul că Lionel Messi a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 90.

Rezultatele înregistrate marţi seară, în manşa tur din optimile de finală ale UEFA Champions League: Manchester City - FC Barcelona 1-2 (Kun Agüero 69 / Luis Suárez 16, 30) și Juventus Torino - Borussia Dortmund 2-1 (Carlos Tévez 13, Morata 43 / Reus 18). Meciurile retur se vor disputa la 18 martie.