PSG a revenit spectaculos şi va juca în semifinalele Ligii Campionilor

Fotbal internaţional

Sport 13 August 2020 / 00:09 810 accesări

Atalanta Bergamo a fost la un pas să producă încă o surpriză în UEFA Champions League. Miercuri seară, pe „Estadio da Luz” din Lisabona, Atalanta a fost în avantaj în confruntarea din sferturile de finală cu Paris Saint-Germain până în minutul 90. Dar finalul partidei a fost dezastruos pentru echipa italiană, care a încasat două goluri, iar formaţia franceză s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor. În penultimul act, PSG va întâlni câştigătoarea din duelul RB Leipzig - Atletico Madrid.

Rezultat final -

Miercuri, 12 august:

Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain 1-2 (Pašalić 27 / Marquinhos 90, Choupo-Moting 90+3)

Programul celorlalte partide din sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal -

Joi, 13 august, ora 22.00:

RB Leipzig - Atletico Madrid

Vineri, 14 august, ora 22.00:

FC Barcelona - Bayern München

Sâmbătă, 15 august, ora 22.00:

Manchester City - Olympique Lyon

Meciurile vor fi transmise în direct la Digi Sport, Telekom Sport şi Look Sport.

Semifinalele vor avea loc la 18 august şi 19 august, iar finala se va desfăşura la 23 august, toate întâlnirile fiind programate în Portugalia, la Lisabona.