Samir Nasri, ironizat de publicația „Bleacher Report”

Fotbal internațional

Sport 08 Aprilie 2015 / 00:00 513 accesări

Mijlocaşul francez al echipei Manchester City, Samir Nasri, a fost ironizat de publicaţia „Bleacher Report”, după ce formaţia sa a fost învinsă, luni seară, cu scorul de 2-1 (Murray 34, Puncheon 48 / Yaya Toure 78), de Crystal Palace, în ultimul meci al etapei a 31-a a campionatului englez de fotbal, o înfrângere care poate echivala cu ratarea titlului în campionatul englez. Pierderea acestui meci îi costă scump pe „cetăţeni” în clasament, campioana en titre ajungând de pe locul 2 pe locul 4, cu 61 de puncte. Cu şapte etape înainte de finalul sezonului, Chelsea Londra ocupă primul loc, cu 70 de puncte şi un meci mai puţin disputat, fiind urmată de Arsenal Londra, cu 63 de puncte, şi de Manchester United, cu 62 de puncte.

„Bleacher Report” a republicat o postare pe Twitter a jucătorului, făcută după ce Crystal Palace remiza, scor 3-3, cu Liverpool, rezultat care a decis practic ca Manchester City să devină campioană, în sezonul trecut. Atunci, Liverpool avea 3-0 pe „Selhurst Park“ în minutul 78, dar Crystal Palace a egalat în mai puţin de zece minute, într-un meci din penultima etapă a Premier League, ediţia 2013/2014.

„Ce meci, ce campionat, iubesc Crystal Palace atât de mult, acum e rândul nostru să ne facem treaba”, a scris Nasri pe Twitter, în urmă cu 11 luni.