Va fi festival de goluri în Principat?

Fotbal / UEFA Champions League, optimi de finală, manșa retur

Sport 15 Martie 2017 / 15:10 338 accesări
Dubla lui Radamel Falcao, din manșa tur tur, nu a ajutat-o prea mult pe AS Monaco

Una dintre cele mai spectaculoase partide din manșa tur a optimilor de finală ale UEFA Champions Leagua a fost cea de la Manchester, acolo unde AS Monaco a condus de două ori, dar a pierdut la două goluri diferență! Revanșa se anunță la fel de spectaculoasă, liderul campionatului francez fiind unul dintre cele mai prolifice cluburi din Europa! Cum și Manchester City este o echipă care înscrie mult, nu ar fi exclus să vedem... prelungiri, chiar și după un scor de 5-3 în meciul tur! Atletico Madrid și-a asigurat calificarea încă din tur, după victoria clară din Germania, astfel că partida de miercuri seară va fi una de palmares, fiind greu de crezut că Bayer poate reuși o minune!

Programul partidelor de miercuri, din returul optimilor de finală ale UCL, ambele urmând să se joace de la ora 21.45: AS Monaco - Manchester City (3-5 în tur, în direct la Dolce Sport 1) și Atletico Madrid - Bayer Leverkusen (4-2 în tur, în direct la Dolce Sport 2).

În sferturile de finală sunt calificate echipele Real Madrid, Bayern Munchen, FC Barcelona, Borussia Dortmund, Juventus Torino şi Leicester City.

Tragerea la sorţi a meciurilor din sferturile de finală ale Ligii Campionilor va avea loc vineri, 17 martie, de la ora 13.00, la Nyon, în Elveția. Partidele din sferturi se vor disputa la 11 şi 12 aprilie - manşa tur şi 18 şi 19 aprilie - manşa retur.