Eșecuri pentru echipele constănțene de volei feminin

Volei feminin / Divizia A2, Seria Est, etapa a treia

Sport 06 Noiembrie 2016 / 18:40 878 accesări
Junioarele de la CSȘ 1 Momentos Constanța (echipament albastru) au câștigat primul set în acest campionat

Sâmbătă, în Divizia A2 la volei feminin, Seria Est, s-a jucat etapa a 3-a, în care ambele echipe din județul Constanța au evoluat în deplasare și au pierdut cu scorul de 3:1! Pe terenul lui CTF Mihai I București, CSȘ 1 Momentos Constanța a reușit un incredibil 25:11 în primul set, însă le-a cedat pe următoarele trei la diferențe destul de mari. Rezultat final: 3:1 (11:25, 25:18, 25:19, 25:20). Pe terenul lui CSM 2007 LPS Focșani, CS SLEN 90 Medgidia a egalat situația la seturi, după care gazdele și-au impus superioritatea. Scor final: 3:1 (25:15, 19:25, 25:15, 25:19).

A treia partidă a rundei, Rapid București - ACS Transilvania Brașov, le-a revenit gazdelor cu 3:0 (25:14, 25:19, 25:14). În clasament conduce Rapid București, cu 9 puncte, urmată de CSM 2007 LPS Focșani 7p, ACS Transilvania Brașov 5p, CTF Mihai I București 3p (setaveraj 5:7), CS SLEN 90 Medgidia 3p (setaveraj 4:7) și CSȘ 1 Momentos Constanța 0p.

Echipa de volei CSȘ 1 Momentos Constanța va debuta într-o competiție de senioare