Astra, CSMS şi ACS Poli, în sferturile Cupei României la fotbal

Fotbal / Cupa României, optimi de finală

Sport 27 Octombrie 2015 / 23:00 558 accesări

Marți seară, în primul meci din cadrul optimilor de finală ale Cupei României-Timișoreana la fotbal, Astra Giurgiu s-a impus, în deplasare, în duelul cu FC Brașov, scor 4-3 (Tembo 19, Budescu 30, Al. Ioniță II 35, Dandea 118 / M. Matei 67, 90, Olteanu 88), după prelungiri. Gazdele au revenit incredibil în repriza a doua, după ce Astra a condus cu 3-0, însă au primit golul decisiv în finalul prelungirilor. Tot marți seară, s-au disputat întâlnirile Concordia Chiajna - CSMS Iași 1-2 (Răsdan 27 / Bădic 51, Frăsinescu 70) și ACS Poli Timişoara - Petrolul Ploiești 2-1 (Javi Hernandez 40-pen., Cânu 84 / Fernando Velasco 70).

Miercuri sunt programate trei partide - ora 14.30: SC Bacău - ASA Tg. Mureș (Digi Sport 1 și Dolce Sport 2), ora 18.00: FC Viitorul II - CFR Cluj (Digi Sport 1 și Dolce Sport 1), ora 20.30: Pandurii Tg. Jiu - Dinamo București (Digi Sport 1 și Dolce Sport 1). Joi vor avea loc ultimele două confruntări din optimi - ora 18.00: FC Viitorul - FC Botoșani (Digi Sport 1 și Dolce Sport 1), ora 20.30: FCM Baia Mare - Steaua București (în direct la Sport.ro, Digi Sport 1 și Dolce Sport 1).