Axiopolis Cernavodă, învinsă la Agigea

Fotbal / Liga a 3-a

Sport 10 August 2017 / 15:07 624 accesări
Axiopolis va mai susține două partide de verificare

Miercuri, la Agigea, Axiopolis Sport Cernavodă a susținut o nouă partidă amicală în această perioadă în care pregătește startul noii ediții din Liga a 3-a la fotbal. Echipa CS Agigea, una dintre fruntașele Ligii a IV-a constănțene, a obținut victoria cu scorul de 4-2 (1-2), golurile învinșilor fiind marcate de Mihalache (minutul 7) și Loloț (minutul 40).

„Am pierdut, asta e, după un meci cu foarte multe chifle din partea noastră. Astăzi am reziliat contractul cu Adelin Cristea. În continuare mai avem nevoie de un atacant sau de un mijlocaș ofensiv”, a declarat Gheorghe Stănculescu, președintele secției de fotbal a clubului din Cernavodă.

Au jucat pentru Axiopolis (antrenor Ionel Melenco): Puia (46 Nanu) - G. Rusu, Răvoiu, Andreescu, L. Gheorghe (16 C. V. Hristu) - Vlăescu (46 E. Abibula), C. Crețu (46 Al. Vieru) - Mihalache (63 Ad. Cristea), Loloț (65 M. Al. Hristu), Beșleagă - Husein (46 N. Moise).

Echipa oaspete nu i-a putut utiliza pe Ionuț Gheorghe (accidentat) și Daniel Zaharia (probleme de serviciu). L. Gheorghe s-a accidentat în minutul 16 și a fost înlocuit.

Ultimele meciuri amicale pentru Axiopolis sunt cele cu CS Medgidia (12 august, la Cernavodă, ora 10.00) și Agricola Borcea (19 august, în deplasare). Startul campionatului este prevăzut pentru data de 26 august, iar cu trei zile mai devreme va avea loc și turul secund din faza națională a ediției 2017-2018 a Cupei României.