CSM Medgidia şi FC Farul II, singurele echipe constănţene neînvinse

Liga a III-a, etapa a treia

Sport 08 Septembrie 2007 / 00:00 830 accesări

Ieri s-au disputat partidele etapei a treia în Liga a III-a de fotbal. Nou-promovată în acest sezon, CSM Medgidia a fost la două minute distanţă de a rămîne cu punctaj maxim după trei runde. Echipa pregătită de Vasile Enache s-a văzut egalată cu două minute înaintea finalului de Steaua, care a disputat primul meci oficial în campionat. Portul a cedat pe teren propriu în faţa lui FC Snagov, formaţie care, alături de Juventus şi Rocar, deţine punctaj maxim. FC Farul II a remizat la Aversa şi rămîne neînvinsă, iar CS Orăşenesc Ovidiu a realizat scorul rundei la Ianca. Derby-ul constănţean dintre CS Năvodari şi Callatis a fost tranşat de gazde în repriza secundă, formaţia din Năvodari terminînd jocul în inferioritate numerică deoarece Croitoru a fost eliminat în min. 60.

Rezultatele etapei a treia: Juventus Bucureşti - Dunărea Călăraşi 1-0; CSM Medgidia - Steaua II Bucureşti 2-2 (Husein 42, 59 / Chiriţă 12, Brătilă 88); Aversa Bucureşti - FC Farul II 0-0; Portul Constanţa - FC Snagov 1-2 (Boraş 90 / Rădulescu 70, Florea 89); Abatorul Slobozia - Rocar Bucureşti 0-1; Viitorul Însurăţei - CSM Rm. Sărat 2-1; Onix Rm. Sărat - Unirea Slobozia 0-0; CSO Ianca - CS Orăşenesc Ovidiu 0-4 (I. Drăgoi 23, 76, Dulan 32, 84); CS Năvodari - Callatis Mangalia 2-0 (Chiperi 55, Şicu 75).

Clasament: 1. Juventus 9p; 2. FC Snagov 9p; 3. Rocar 9p; 4. CSM Medgidia 7p; 5. CSO Ovidiu 6p; 6. CS Năvodari 6p; 7. FC Farul II 5p; 8. Aversa 4p(2j); 9. Unirea Slobozia 4p; 10. CSM Rm. Sărat 3p; 11. Dunărea Călăraşi 3p; 12. Însurăţei 3p; 13. Steaua II 1p (1j); 14. Portul 1p(2j); 15. Onix Rm. Sărat 1p; 16. Abatorul 0p; 17. Callatis 0p; 18. CSO Ianca 0p.