CSS 1 Constanţa, medalii la CN de gimnastică artistică şi ritmică

Sport 28 Mai 2013 / 00:00 788 accesări

Gimnastele de la Clubul Sportiv Şcolar Nr. 1 din Constanţa au obţinut, la sfârşitul săptămânii trecute, rezultate foarte bune la Campionatele Naţionale de gimnastică artistică şi ritmică. Astfel, la Buzău, la CN de gimnastică artistică pe echipe rezervate junioarelor IV, echipa de nivel 1 de la CSS 1 Constanţa (profesori antrenori: Mădălina Hârbu, Sorin Bechir, Petruţa Marcu şi Cătălin Meran), în componenţa Emilia Munteanu, Diana Harabagiu, Ana Maria Avram, Sonia Bontescu, Alexandra Patriche şi Gabriela Toader, a obţinut medaliile de bronz. La Bistriţa, în cadrul CN Şcolar de gimnastică ritmică, CSS 1 a cucerit nouă medalii, performera fiind Hermina Dohotariu, care, la categoria senioare, s-a clasat de cinci ori pe locul secund, la individual compus, cerc, minge, măciuci şi panglică. La categoria a III-a, formaţia de la CSS 1, în componenţa Andreea Sava, Roberta Diana Gheorghe, Irina Dincă, Elda Ali şi Ema Vasilescu, a coupat locul secund, iar Andreea Sava a fost a treia la individual compus şi cerc şi a doua la coardă. La categoria a IV-a, echipa de la CSS 1 s-a clasat pe locul 5, iar la categoria “Mica Gimnastă” - ansamblu, CSS 1 a ocupat locul 4. Colectivul tehnic la gimnastciă ritmică este format din Maria Magdalena Rusu, Vasilica Râşniţă, Filis Şerif, Mariana Paris, Minola Popovici şi Voichiţa Mihalache.