FC Farul a susţinut primul meci amical din această vară

Sport 06 August 2016 / 23:10 1349 accesări

Antrenorul Mihai Guliu a dat indicaţii jucătorilor săi pe toată durata partidei de sâmbătă

Sâmbătă seară, pe stadionul „Farul”, s-a disputat întâlnirea amicală de fotbal dintre formaţiile FC Farul Constanţa (Liga a 3-a) şi Victoria Mihai Viteazu (Liga a IV-a). La doar două zile de la reluarea pregătirilor şi cu trei săptămâni înaintea primei etape din eşalonul al treilea al fotbalului românesc, programată la 26 august, FC Farul a susţinut primul meci de verificare, jucătorii antrenaţi de Mihai Guliu obţinând victoria cu scorul de 4-2. La pauză scorul a fost 4-0 în favoarea Farului, golurile fiind marcate de I. Păun (min. 24), I. Lupu (min. 27), Şicu (min. 34) şi Bangheorghe (min. 43), în prima repriză fiind consemnate mai multe ocazii de gol de ambele părţi, echipa din Liga a IV-a trecându-şi în cont şi o bară, prin antrenorul-jucător Cătălin Agafiţei, în min. 14, la scorul de 0-0. În repriza a doua, formaţia din Mihai Viteazu a punctat de două ori în finalul partidei, prin Corbu, în min. 81 şi 88.
Au evoluat următoarele echipe - FC FARUL: Siminiceanu - A. Zaharia, Ianuşi, Bangheorghe, Şuta - C. Ciobanu, I. Păun - Şicu, Caciandone, I. Lupu - Tase Halep; au mai jucat: Costea, Amet Enghin şi S. Gula; VICTORIA: Borzea - I. Stoian, Puia, Judeanu, V. Creţu - Rânjă, Jalbă, Agafiţei, Ivanov, Chelbosu - Corbu; au mai jucat: Grameni şi Scarlat. Întâlnirea a fost arbitrată la centru de Ionel Nae.