Fotbal în Europa

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal în Europa
Sport 29 Mai 2020 / 13:12 348 accesări 0 comentarii

Programul partidelor din campionatele care au reînceput pe continentul european -

GERMANIA, etapa a 29-a:

Vineri, 29 mai, ora 21.30: SC Freiburg - Bayer Leverkusen (în direct la Digi Sport 1)

Sâmbătă, 30 mai, ora 16.30: Schalke 04 Gelsenkirchen - Werder Bremen (în direct la Digi Sport 1)

VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt (în direct la Digi Sport 2)

Mainz 05 - Hoffenheim (în direct la Digi Sport 3)

Hertha Berlin - Augsburg (în direct la Digi Sport 4)

ora 19.30: Bayern München - Fortuna Düsseldorf (în direct la Digi Sport 1)

Duminică, 31 mai, ora 16.30: Borussia Mönchengladbach - Union Berlin (în direct la Digi Sport 1)

ora 19.00: SC Paderborn 07 - Borussia Dortmund (în direct la Digi Sport 1)

Luni, 1 iunie, ora 21.30: FC Köln - RasenBallsport Leipzig (în direct la Digi Sport 1)

Clasament: 1. Bayern 64p, 2. Dortmund 57p, 3. Leipzig 55p, 4. Mönchengladbach 53p, 5. Leverkusen 53p, 6. Wolfsburg 42p.

POLONIA, etapa a 27-a:

Vineri, 29 mai, ora 19.00: WKS Slask Wroclaw - Rakow Czestochowa

ora 21.00: Pogon Szczecin - KGHM Zaglebie Lubin

Sâmbătă, 30 mai, ora 16.00: ŁKS Łódź-Gornik Zabrze

ora 18.30: Piast Gliwice - Wisla Cracovia

ora 21.00: Lech Poznan-Legia Varşovia

Duminică, 31 mai, ora 13.30: Wisla Plock - Korona Kielce

ora 16.00: Cracovia - Jagiellonia Bialystok

ora 18.30: KS Lechia Gdansk - Arka Gdynia

Clasament: 1. Legia 51p, 2. Gliwice 43p, 3. Cracovia 42p, 4. Slask 42p, 5. Poznan 42p, 6. Szczecin 41p.

UNGARIA, etapa a 26-a:

Vineri, 29 mai, ora 21.00: Kaposvari Rakoczi FC - Zalaegerszeg TE

Sâmbătă, 30 mai, ora 17.55: Kisvarda FC - Ujpest FC

ora 20.00: Diosgyori VTK - Mezokovesd SE

ora 22.05: Paksi FC - Fehervar FC

Duminică, 31 mai, ora 19.55: Honved Budapesta - Debrecen

ora 22.05: Puskas FC Academy - Ferencvaros Budapesta

Clasament: 1. Ferencvaros 59p, 2. Fehervar 50p, 3. Mezokovesd 45p, 4. Puskas 39p, 5. Diosgyori 37p, 6. Honved 34p.

CEHIA, etapa a 26-a:

Sâmbătă, 30 mai, ora 15.00: Sigma Olomouc - Pribram

ora 17.00: FC Fastav Zlin - Banik Ostrava

Slovan Liberec - Slovacko

ora 19.00: Viktoria Plzen - Mlada Boleslav

ora 21.00: Slavia Praga - Jablonec

Duminică, 31 mai, ora 15.00: FK Teplice - Opava

ora 17.00: Bohemians 1905 Praga - SK Dynamo Ceske Bud

ora 19.00: Karvina - Sparta Praga

Clasament: 1. Slavia 61p, 2. Plzen 53p, 3. Jablonec 43p, 4. Slovan 39p, 5. Ostrava 39p, 6. Slovacko 38p.

Taguri articol
FotbalEuropaGermaniaPoloniaUngariaCehia


Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1341 secunde