Telegraf Online - tag: indycar

Ştiri despre indycar

Takuma Sato a câștigat Indy-500
29 mai 2017 Takuma Sato a câștigat Indy-500

Pilotul japonez Takuma Sato a câștigat cea de-a 101-a ediție a prestigioasei curse automobilistice de 500 mile (aproximativ 800 de kilometri) de la Indianapolis (Statele Unite), desfășurată duminică seară, în timp ce spaniolul Fernando Alonso, dublu campion mondial de Formula 1, a fost nevoit să ...

15 mai 2016 Pilotul francez Simon Pagenaud a câștigat Grand Prix-ul de la Indianapolis din IndyCar

Pilotul francez Simon Pagenaud, de la echipa Penske, a câștigat sâmbătă cursa Grand Prix de la Indianapolis din cadrul campionatului IndyCar și a obținut a 3-a sa victorie consecutivă în competiție, relatează AFP. Pagenaud a fost urmat în clasament de brazilianul Helio Castroneves ...