Juniorii U19 de la Performer au remizat cu Steaua

Fotbal

Sport 31 August 2017 / 14:47 1135 accesări

Partida dintre Performer (echipament galben-albastru) și Steaua a fost una extrem de disputată

Stadionul „SNC” din Constanţa a găzduit miercuri întâlnirea de fotbal dintre formaţiile ACS Performer Constanţa şi CSA Steaua Bucureşti, din etapa a treia a Campionatului Naţional rezervat juniorilor Under 19 (jucători născuţi după 1 ianuarie 1999). Partida din Seria a 6-a s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Rareş Popa, în minutul 4, a deschis scorul pentru Steaua, dar Performer nu a cedat şi a egalat prin Apostolache, în minutul 35. În ultimul sfert de oră al meciului Performer a jucat cu un om mai puţin, după eliminarea lui Caragea.

Au evoluat pentru Performer U19 (antrenori Viorel Farcaş şi Gabriel Dobre): Micu - Lefter, Gînțu, Ștefancu, Caragea - Zanfir, Apostolache, Robu, Marian - Zamfir (cpt.), Dumitrașcu; au mai jucat: Codescu, Lazăr şi Iacob.

În partida rezervată juniorilor U17, Steaua a câștigat cu scorul de 1-0 partida cu Performer.