Mălin Nedelcu, primul golgeter la actuala ediţie

Trofeul “Telegraf” la fotbal în sală, ediţia a 21-a

Sport 18 Ianuarie 2012 / 00:00 1011 accesări

În prima etapă a ediţiei a 21-a a Trofeului “Telegraf” la fotbal în sală, cea mai veche competiţie de acest gen din ţară rezervată veteranilor, am consemnat o medie de şase goluri pe meci, în cele 12 întâlniri fiind înscrise 72 de goluri. Performerul rundei a fost Mălin Nedelcu, de la Olimpia Constanţa, care a marcat toate cele patru goluri ale echipei sale în confruntarea cu formaţia Club 29 Eforie. În meciul Club 29 - Olimpia, scor 9-4, s-au înscris şi cele mai multe goluri în disputele de duminică, echipa condusă de Viorel Farcaş, autorul unei triple, revenind spectaculos în repriza a doua, după ce Olimpia a condus la pauză cu 4-3.

Clasamentul golgeterilor - 4 goluri: Mălin Nedelcu (Olimpia Constanţa); 3 goluri: Sorin Mocanu (Steaua Mării-Dorally Mall), Florin Săraru (Săgeata Stejaru), Cosmin Mocanu (Arca ANR), Viorel Farcaş (Club 29 Eforie), Stelian Carabaş (Municipal Constanţa); 2 goluri: Dima Şamata (Steaua Mării-Dorally Mall), Marius Codescu (Telegraf), Raj Cărăuleanu şi Gabriel Chelariu (Club 29 Eforie), Sebi Stoianof (Real Constanţa).

Turneul este organizat de cotidianul Telegraf, în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa şi Asociaţia Judeţeană de Fotbal Constanţa. În numărul de mâine va fi anunţat programul partidelor de sâmbătă şi duminică.