Partidă la îndemână pentru CSV 2004 Tomis

Volei (f) / DA1, etapa a 13-a: CSV 2004 TOMIS CONSTANŢA - CSM SIBIU

Sport 16 Ianuarie 2010 / 00:00 489 accesări

După performanţa din Cupa CEV, unde a ajuns în sferturile de finală ale competiţiei, CS Volei 2004 Tomis Constanţa se întoarce în acest sfârşit de săptămână în lupta din campionat. Până la “dubla” cu puternica echipă rusă Uralochka Ekaterinburg, programată în luna februarie (16, 17 sau 18 februarie - turul, pe teren propriu şi 23, 24 sau 25 februarie - returul, în deplasare), voleibalistele constănţene au de disputat şase partide în Divizia A1. Sâmbătă, de la ora 17.00, în Sala Sporturilor din Constanţa, are loc prima dintre ele, elevele lui Aleksandar Boskovic şi Constantin Alexe urmând să înfrunte pe CSM Sibiu. După ce în turul campionatului au lăsat un set la Sibiu, voleibalistele constănţene vor să se revanşeze printr-o victorie categorică. „Nu cred că această echipă ne poate pune prea multe probleme, dar fiecare echipă trebuie tratată serios, pentru că altfel îţi poate pune serioase probleme. Sperăm într-un succes categoric pentru noi”, a declarat antrenorul secund al echipei constănţene, Constantin Alexe.

Celelalte partide ale etapei, programate sâmbătă: Ştiinţa Bacău - Penicilina Iaşi (ora 12.00), Dinamo Bucureşti - SCM U. Craiova (ora 13.00), CSU Tg. Mureş - U. Cluj (ora 17.00), Unic Piatra Neamţ - CSM 2007 Focşani (ora 18.00). Meciul CSU Metal Galaţi - IOR Bucureşti, scor 3:0, s-a disputat joi.