Programul partidelor din Ligile a V-a şi a VI-a

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean Programul partidelor din Ligile a V-a şi a VI-a
Sport 16 Noiembrie 2019 / 09:41 409 accesări 0 comentarii

Duminică, 17 noiembrie, vor avea loc întâlnirile din etapa a 13-a din Liga a V-a constănţeană la fotbal -

Programul partidelor - SERIA NORD, ora 11.00: Litoral Corbu - Voinţa Săcele

Dacia Mircea Vodă - AS Litoral Sport 2019 Corbu

Sportul Tortoman - Flacăra Crucea

Ora 14.00: CS Sharks Lumina - Recolta Nicolae Bălcescu (se joacă pe terenul „Chimia” - sintetic din Năvodari)

Viitorul Târguşor - Victoria Mihai Viteazu

Speranţa Castelu - Dunărea Ciobanu (se joacă la Nisipari)

Steaua Speranţei Siliştea - CS Peştera

CSO Murfatlar va sta în această etapă.

Clasament: 1. Peştera 31p (golaveraj: 37-9), 2. Săcele 23p (40-11), 3. Nicolae Bălcescu 22p (26-16), 4. Castelu 19p (48-21), 5. Corbu 19p (29-15), 6. Murfatlar 19p (30-35), 7. Crucea 18p (27-19), 8. Siliştea 16p (22-25), 9. Târguşor 15p (26-30), 10. Tortoman 14p (18-26), 11. Mircea Vodă 13p (20-23), 12. Ciobanu 12p (25-29), 13. Lumina 12p (28-42), 14. Mihai Viteazu 7p (14-45), 15. Corbu 2019 0p (14-58).

Programul partidelor - SERIA SUD, ora 11.00: CS Poseidon Limanu - Viitorul Cobadin (se joacă la 2 Mai)

FC Mereni - Olimpia Constanţa (se joacă la Techirghiol)

Danubius Rasova - AS Pelinu Gold 2019

AS Pelinu 2016 - AS Kinder Constanţa (se joacă la Comana)

Inter Ion Corvin - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa (se joacă la Viile)

Ora 13.30: CS Negru Vodă - Fulgerul Chirnogeni (se joacă la Comana)

Ora 14.00: AS Viişoara - Avântul Comana

Sport Prim Oltina - Unirea Topraisar

Clasament: 1. Cobadin 25p (golaveraj: 43-17), 2. Ion Corvin 25p (32-18), 3. Comana 24p (29-10), 4. Rasova 24p (35-24), 5. Pelinu Gold 2019 22p (48-18), 6. Oltina 22p (36-23), 7. Olimpia 20p (22-22), 8. Mereni 19p (39-33), 9. Negru Vodă 18p (27-17), 10. Săgeata Stejaru 2019 18p (31-31), 11. Viişoara 15p (24-30), 12. Chirnogeni 9p (19-42), 13. Topraisar 9p (18-54), 14. AS Kinder 6p (16-29), 15. Poseidon Limanu 6p (18-38), 16. Pelinu 2016 5p (9-40).

Programul meciurilor de duminică, 17 noiembrie, din etapa a 12-a a Ligii a VI-a la fotbal constănţene este următorul -

Ora 11.00: Trophaeum Adamclisi - Dunărea Ostrov

Gloria Seimeni - Voința Cochirleni

Viitorul Cuza Vodă - AS Bărăganu

Pescărușul Gârliciu - AS Independența

Viitorul Cobadin II - Flacăra Viișoara

Ora 11.00: Luceafărul Amzacea - Ulmetum Pantelimon

Pescarul Ghindărești - CS Medgidia II

Clasament: 1. Cuza Vodă 27p (golaveraj: 36-13), 2. Adamclisi 26p (37-12), 3. Cobadin II 22p (31-21), 4. Medgidia II 21p (45-25), 5. Independența 19p (26-19), 6. Ghindărești 15p (26-19), 7. Gârliciu 15p (27-21), 8. Seimeni 15p (21-19), 9. Pantelimon 13p (20-23), 10. Amzacea 13p (19-24), 11. Cochirleni 10p (34-42), 12. Viișoara 9p (22-45), 13. Bărăganu 7p (19-40), 14. Ostrov 3p (12-52).

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.2767 secunde