Victorie pentru Axiopolis în Liga a 3-a

Fotbal / Liga a 3-a, Seria a 2-a

Sport 27 August 2017 / 09:36 1149 accesări
Cezar Beşleagă, fostul mijlocaş de la SSC Farul, a deschis scorul pentru Axiopolis Cernavodă în victoria cu Agricola Borcea

Prima etapă a Ligii a 3-a la fotbal a adus şi primul succes pentru echipa Axiopolis Cernavodă. Formaţia antrenată de Ionel Melenco s-a revanşat pentru eliminarea din Cupa României şi a câştigat sâmbătă, în deplasare, scor 2-1, întâlnirea cu Agricola Borcea. După 0-0 la pauză, Axiopolis a deschis scorul în minutul 49, prin Cezar Beşleagă, fostul mijlocaş de la SSC Farul Constanţa marcând cu o lovitură de cap. Gazdele au egalat în urma golului înscris de Bumbac, din lovitură liberă, dar Axiopolis a punctat decisiv în minutul 86, prin Marius Fotescu.

Celelalte rezultate din prima etapă - vineri: Delta Dobrogea Tulcea - FCSB II 2-10, Olimpia Rm. Sărat - Sportul Chiscani 4-0; sâmbătă: Victoria Traian - FC Voluntari II 0-7, Progresul Spartac - CSM Oltenița 6-4, Metalul Buzău - Înainte Modelu 1-0.

Meciul dintre SSC Farul Constanța şi Unirea 04 Slobozia se va disputa miercuri, 6 septembrie, de la ora 17.00.