Academia de Volei Tomis Constanţa, debut cu dreptul în DA2 la volei feminin

Sport 19 Octombrie 2019 / 19:40 2629 accesări

Fetele de la Academia de Volei Tomis au sărbătorit prima victorie în eşalonul secund

Sâmbătă s-au disputat primele partide din sezonul 2019-2020 înn Divizia A2 la volei feminin. În Seria Est, Academia de Volei Tomis Constanţa a evoluat pe teren propriu, în Sala Tomis, iar la finalul confruntării cu Unic Piatra Neamț fetele pregătite de Radu Began și Mihaela Isac au obţinut primul succes în eşalonul secund. Academia de Volei Tomis s-a impus cu scorul de 3:0 (26:24, 25:13, 25:20), primul set fiind cel mai echilibrat. Constănţencele au condus cu 22:17 şi 23:21, după care oaspetele au avut o minge de set, la 24:23.

Tot sâmbătă, ACS Top Volei 05 Constanța (antrenori Doina şi Constantin Ferenţi) a cedat, în deplasare, în duelul cu CSM Focșani 2007, scor 0:3 (15:25, 12:25, 24:26).