AS Performer Constanța şi-a păstrat titlul național la fotbal pe plajă

Sport 19 Iunie 2016 / 14:46 668 accesări

Jucătorii de AS Performer Constanța au câştigat lejer titlul de campioni naționali

La sfârşitul acestei săptămâni, terenul amenajat în Mamaia, pe plaja de lângă Melody, a găzduit turneul final al Campionatului Național de fotbal pe plajă, ediția 2016, competiție la care au participat patru echipe. AS Performer Constanța, deținătoarea titlului național, s-a impus la mare diferenţă de scor în ambele meciuri jucate, confirmându-şi valoarea, mai ales că lotul său cuprinde toţi componenții echipei naționale de fotbal pe plajă a României.

Din lotul formației AS Performer Constanța au făcut parte următorii jucători: Ionuț Florea și Valentin Dumitrică - portari; Bogdan Ciocănel, Ionel Posteucă, Liviu Croitoru, Adrian Tănase, Raj Cărăuleanu, Dorel Zaharia, Marian Măciucă (a jucat doar în finală), Gabriel Dobre, Florin Matei și Marius Jalbă - jucători de câmp. Antrenor-jucător: Viorel Farcaș.

Iată rezultatele înregistrate: semifinale: Atletic Bradu - ACS Junior Galați 6-3; AS Performer Constanța - Muncitorul Reșița 10-1 (au marcat pentru învingători: Farcaș 3, Florea 2, Dobre, Ciocănel, Posteucă, Matei, Zaharia); finala mică: ACS Junior Galați - Muncitorul Reșița 10-5; finala mare: AS Performer Constanța - Atletic Bradu 11-1 (au marcat pentru învingători: Măciucă 4, Zaharia 2, Farcaș, Florea, Dobre, Ciocănel, Jalbă).