BC Athletic a pierdut şi a doua partidă cu CSM Tg. Mureș

Baschet masculin / Liga Naţională

Sport 04 Mai 2019 / 10:29 461 accesări

Formaţia Baschet Club Athletic Constanța a cedat, vineri seară, în deplasare, în al doilea meci susţinut împotriva echipei CSM Tg. Mureș, în play-off-ul Ligii Naționale de baschet masculin, grupa locurilor 9-16. Gazdele s-au impus cu scorul de 94-92, la pauză 46-45, după ce la Constanţa au câştigat cu scorul de 78-70 (41-35).

Scorul pe sferturi în meciul CSM Tg. Mureş - BC Athletic: 27-23, 19-22, 24-12, 24-25.

Pentru BC Athletic au înscris Deondre Ray 26 de puncte, Brandon Lockhart 24p, Brandon McLean 17p, Alin Andrieş 9p, Andrei Oprean 7p, Daniel Mâinea 5p, Sergiu Ursu 2p şi Nicolae Ciucă 2p.

Pentru BC Athletic va urma duelul cu echipa CSM VSKC Miercurea Ciuc, prima partidă fiind programată la 9 mai, de la ora 19.00, în Sala Sporturilor din Constanţa.