CS Tomitanii, înfrângere cu punct bonus defensiv, CS Năvodari, victorie cu punct bonus ofensiv

Rugby

Sport 06 Octombrie 2018 / 21:23 813 accesări
După victoria cu Dinamo, CS Tomitanii a pierdut greu la Cluj-Napoca

Sâmbătă, în etapa a 5-a din SuperLiga de rugby, CS Tomitanii Constanța a cedat în partida disputată în deplasare cu Universitatea Cluj, scor 3-9, la pauză 3-6. Echipa constănţeană a obţinut punctul bonus defensiv, gazdele transformând trei lovituri de pedeapsă, în timp ce pentru oaspeţi a transformat o lovitură de pedeapsă Victor Dumitru.

Tot sâmbătă, în etapa a 4-a din Grupa Centru-Sud a Diviziei Naţionale de Seniori la rugby, CS Năvodari a câştigat pe teren propriu, cu punct bonus ofensiv, întâlnirea cu RC Griviţa Roşie Bucureşti, scor 33-0, la pauză 14-0. Punctele formaţiei din Năvodari au fost reuşite de Albert Știopei - trei eseuri, Sebastian Agapie - un eseu, Ionuț Puișoru - un eseu, Nicu Ignea - două transformări şi Cristian Văcaru - două transformări.