Dinamo, prima semifinalistă din Cupa României la fotbal

Sport 04 Martie 2020 / 09:29 1017 accesări

Primul duel din sferturile de finală ale Cupa României la fotbal s-a disputat marţi seară, pe stadionul „Dinamo” din Bucureşti, iar prima echipă calificată în penultimul act al competiţiei este Dinamo Bucureşti. „Câinii roşii” au trecut la limită de Academica Clinceni, cu scorul de 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de Sorescu, în minutul 84.

FC Hermannstadt - FCSB

Partidele vor fi transmise în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look Sport.

Câştigătoarea Cupei României va evolua în preliminariile UEFA Europa League.

Deţinătoarea trofeului, FC Viitorul Constanţa, a fost eliminată în 16-imile de finală.

FINALA COMPETIŢIEI, LA CRAIOVA

Comitetul de Urgenţă al Federaţiei Române de Fotbal a decis că finala Cupei României, sezonul 2019/2020, se va disputa la Craiova, pe arena „Ion Oblemenco”, la 23 mai 2020, ora de începere a partidei urmând să fie stabilită.

În deschiderea finalei mari, pe acelaşi stadion, va avea loc finala Cupei României Under 19 Elite.