Duș rece pentru HC Dobrogea Sud

Handbal masculin / Liga Națională, etapa a 24-a

Sport 22 Martie 2018 / 19:08 1280 accesări
Euforia câștigării Cupei României a turnat plumb în picioarele handbaliștilor constănțeni

Handbal Club Dobrogea Sud Constanţa a pierdut fără drept de apel întâlnirea disputată joi, la Călărași, în etapa a 24-a a Ligii Naţionale de handbal masculin. Handbaliștii antrenați de Sandu Iacob şi Marko Isakovic au fost de nerecunoscut în partida cu Dunărea Călărași, suferind o înfrângere neprevăzută, la câteva zile după ce au câștigat Cupa României, în Sala Sporturilor din Constanța. Gazdele au avut o primă repriză în care le-a ieșit absolut totul, scorul la pauză fiind unul incredibil, 18-7 pentru Dunărea. În partea a doua a jocului am notat cursa de urmărire a oaspeților, care s-au apropiat la cinci goluri în minutul 54, scor 29-24 pentru gazde, dar în final echipa din Călărași a câștigat cu scorul de 35-29. Golurile formației constănțene au fost marcate de Vujadinovic 6 (1x7m), Toma 6 (1x7m), Vujovic 5, Crnoglavac 3 (1x7m), Malinovic 3 (1x7m), Rohozneanu 2, Csog 2, Nistor 1 și Cutura 1.