Farul Constanţa a ratat calificarea în sferturile de finală ale Cupei României

Sport 10 Februarie 2021 / 19:00 2252 accesări

Chindia Târgovişte a învins în deplasare pe Farul Constanţa cu scorul de 3-0 (1-0) și a obţinut calificarea în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal.

Echipa antrenată de Emil Săndoi s-a impus prin golurile marcate de Valmir Berisha (39), din centrarea lui Andrei Şerban, de Paul Iacob (70), din lovitură liberă de la 22 de metri, şi Tomas Diaz (72), cu un şut cu boltă de la 18 metri.

Chindia este a treia echipă calificată în sferturile de finală ale competiţiei, după formaţiile de ligă secundă Dunărea Călăraşi şi Petrolul Ploieşti.

Farul a acuzat neacordarea unui penalty la 2-0 pentru Chindia, pentru un henţ în careu.

AFC Farul Constanţa - AFC Chindia Târgovişte 0-3 (0-1), Stadion Farul - Constanţa
Au marcat:Valmir Berisha (39), Paul Iacob (70), Tomas Diaz (72).
Arbitru:Iulian Dima (Bucureşti);arbitri asistenţi:Vlad Bârleanu (Bucureşti), Florian Alexandru Vişan (Galaţi);arbitru de rezervă:Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)