FC Farul s-a calificat fără emoţii în Cupa României

Joi seară, la Cumpăna

Sport 29 August 2019 / 23:38 1379 accesări

Paul Antoche a marcat primul gol al Farului în meciul de la Cumpăna

Stadionul din Complexul Sportiv „Centenar 2018” din Cumpăna a găzduit joi seară, în nocturnă, întâlnirea dintre formaţiile Victoria Cumpăna (Liga a IV-a din judeţul Constanţa) şi FC Farul Constanţa (Liga a 2-a), din turul al treilea al Cupei României la fotbal. Conform aşteptărilor, divizionara secundă s-a calificat în faza următoare a competiţiei, Farul câştigând cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Paul Antoche, în minutul 2, şi de Dimciu Halep, în minutele 15 şi 71. Gazdele ar fi putut înscrie golul de onoare în prima repriză, dar portarul Cristian Andrei a intervenit salvator la baloanele trimise periculos de Ionuţ Gheorghe şi Cătălin Mazilu.

Au evoluat următoarele formaţii - Victoria Cumpăna (antrenori Vasilică Cristocea şi Petru Bratanovici): Crantă - I. Coman (62 Narzavan), E. Năstase (cpt.), Ţeican, Aluaş - Ivanov, Cristocea, I. Gheorghe (70 M. Cristea), A. Dragomir - Scarlat (56 Curte), Mazilu; Farul (antrenori Ianis Zicu şi Daniel Florea): C. Andrei (46 Udeanu) - R. Zamfir, Antoche (cpt.), Cană, Carabela - Băciuţ, D. Toma, M. Doumbia (63 Al. Stoica), Hordouan - Al. Bodea (56 C. Zamfir), D. Halep.