FC Viitorul II a câştigat şi al doilea amical din Cipru

Fotbal

Sport 20 Ianuarie 2017 / 21:59 634 accesări
Jucătorii Viitorului II a mai obţinut o victorie în Cipru

Vineri după-amiază, echipa secundă a clubului Viitorul a disputat a doua partidă de verificare în cadrul stagiului de pregătire din Cipru. Formația constănțeană a înfruntat echipa cipriotă de primă ligă Doxa Katokopias, de care a dispus cu scorul de 5-1, la pauză 1-1. Golurile constănțenilor au fost marcate de Carlo Casap (în minutul 40), Alexandru Stoica (în minutul 52), Alexandru Mățan (în minutele 55-din penalty şi 67) și Mircea Manole (în minutul 86). Pentru Doxa Katokopias a înscris Fofana (în minutul 7-din penalty).

Antrenorii Cristian Cămui şi Nicolae Roșca au utilizat următorii jucători: Tordai (46 Dur-Bozoancă) - Căpușă (46 Boboc), Băluță (46 Rădoi), Ghiță (46 Piciu), Kilyen (46 Panait) - Ciobanu (46 M. Ene), D. Dumitrescu (46 Iani), Casap (46 M. Manole) - Cr. Ene (46 Mățan), Fl. Coman (46 Al. Stoica), Cicâldău (46 Drăguș).

FC Viitorul II va mai susține în Insula Afroditei un ultim meci amical cu Spartak Moscova B (Rusia), întâlnirea fiind programată luni, 23 ianuarie. În primul joc disputat în Cipru, FC Viitorul a surclasat cu scorul de 8-0 (Fl. Coman 28, 42, Mățan 30, Kilyen 41, Cr. Ene 58, 69, 88, M. Manole 78) formaţia Paralimni U21 (Cipru).