FC Viitorul II a învins Viitorul Domnești

Fotbal / Liga a 3-a, etapa a 11-a

Sport 11 Noiembrie 2016 / 18:20 563 accesări
FC Viitorul II se menține pe locul 2 al clasamentului

Vineri au avut loc primele patru meciuri ale etapei a 11-a din Liga a 3-a la fotbal. La Buftea, pe terenul Complexului Sportiv al Federației Române de Fotbal, formația constănțeană FC Viitorul II a reușit o frumoasă victorie în disputa cu Viitorul Domnești, scor 2-1. Toate cele trei goluri s-au marcat în ultimul sfert de oră al partidei! FC Viitorul II a beneficiat de un penalty în minutul 77, obținut de Adrian Neniță și ratat de Alexandru Cicâldău, însă Alexandru Stoica, pe fază, a reușit să deschidă scorul. Gazdele au egalat tot din lovitură de la 11 metri, executată de Bogdan Barbu în minutul 85. Peste doar un minut însă, Neniță a înscris golul unei victorii pe deplin meritate.

Au evoluat pentru FC Viitorul II (antrenori Cristian Cămui și Vasile Mănăilă): Dur-Bozoancă - A. Rusu, Burdeț, Mladen, Margină (68 Panait) - Casap (74 Neniță), Bg. Vasile, Cicâldău - Vînă (55 Cruceru), Cr. Ene (81 Cioablă), Al. Stoica.

Cealaltă echipă din județ, Axiopolis Sport Cernavodă, va evolua sâmbătă, de la ora 14.00, pe terenul formației SC Popești-Leordeni. Se anunță un meci foarte dificil pentru dunăreni, însă jucătorii pregătiți de Vasile Enache vin după o serie de patru meciuri fără înfrângere, iar în runda precedentă au remizat pe teren propriu cu liderul Metaloglobus.

Celelalte rezultate de vineri: Metaloglobus București - CS Tunari 4-1; Dinamo II București - Arsenal Malu 6-0; ACS Înainte Modelu - CSM Oltenița 2-2. Sâmbătă, tot de la ora 14.00, mai sunt programate meciurile Petrolistul Boldești - AFC Astra II Giurgiu și Delta Dobrogea Tulcea - Unirea Slobozia.