Federația Română de Tenis de Masă şi-a premiat cei mai buni sportivi din acest an

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Cinci constănţeni în Top 10

Federația Română de Tenis de Masă şi-a premiat cei mai buni sportivi din acest an

Sport 23 Decembrie 2018 / 14:29 432 accesări
Constănţeanul Cristian Pletea a fost singurul sportiv european prezent în sferturile Campionatului Mondial de juniori din Australia (sursa foto: Facebook Federația Română de Tenis de Masă)

Constănţeanul Cristian Pletea a fost singurul sportiv european prezent în sferturile Campionatului Mondial de juniori din Australia (sursa foto: Facebook Federația Română de Tenis de Masă)

Federația Română de Tenis de Masă a organizat sâmbătă, la Buzău, Gala FRTM - ROMSTAL 2018, în cadrul căreia au fost premiaţi cei mai buni sportivi români, Bernadette Szocs și Ovidiu Ionescu fiind câştigătorii din 2018.

Clasamentul se prezintă astfel -

1. Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu

2. Elizabeta Samara

3. Andreea Dragoman şi Cristian Pletea

4. Echipa feminină de senioare - Elizabeta Samara, Bernadette Szocs, Daniela Dodean Monteiro, Irina Ciobanu şi Adina Diaconu

5. Tania Plăian şi Elena Zaharia

6. Rareş Şipoş

7. Camelia Mitrofan şi Andrei Tomică

8. Darius Movileanu şi Iulian Chiriță

9. Bianca Mei-Roşu

10. Dragoş Bujor şi Luca Oprea

Palmaresul sportivilor constănţeni - Elizabeta Samara (legitimată în prezent la CSA Steaua Bucureşti): locul 3 la Top 16 Europa, locul 5 la dublu feminin la Campionatele Europene individuale de seniori, locul 9 la Cupa Mondial, locul 5 la Cupa Mondială şi locul 5 echipe la Campionatele Mondiale de seniori.

Elena Zaharia: locul 1 echipe feminin junioare II, locul 1 simplu feminin junioare II şi locul 3 dublu mixt junioare II la Campionatele Europene, locul 3 junioare II la Top 10 Europa, locul 1 echipe feminin junioare II, locul 1 simplu junioare II şi locul 1 dublu feminin junioare II la Campionatele Balcanice, locul 1 echipe feminin, locul 2 simplu feminin şi locul 2 dublu feminin la Campionatele Balcanice Under 21.

Camelia Mitrofan: locul 1 echipe feminin junioare II la Campionatele Europene, locul 1 echipe feminin junioare II, locul 1 dublu feminin junioare II şi locul 2 dublu mixt junioare II la Campionatele Balcanice.

Bianca Mei-Roșu: locul 1 la Euro Mini Champ’s, locul 1 la Top 14 Europa mini-cadete.

Cristian Pletea: locul 3 la simplu masculin, locul 5 echipe şi locul 5 la dublu masculin la Campionatele Mondiale de juniori, locul 2 la simplu masculin la Campionatele Europene Under 21, locul 3 echipe masculin şi locul 3 la dublu masculin la Campionatele Europene de juniori, locul 1 la TOP 10 Europa juniori, locul 5 la individual masculin şi locul 5 cu echipă mixtă la Jocurile Olimpice de tineret.



12
Pagina a fost generata in 0.4058 secunde