Handbaliştii de la CS Medgidia, victorie importantă în Divizia A

Handbal masculin / Divizia A, Seria B, etapa a 8-a

Sport 06 Noiembrie 2018 / 11:06 722 accesări
Jucătorii pregătiţi de Adrian Georgescu și Ionuț Deli-Iorga sunt la cinci puncte de poziţia secundă (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Medgidia)

Luni seară, la Medgidia, în Sala Sporturilor „Iftimie Ilisei”, în etapa a 8-a din Divizia A la handbal masculin, Seria B, s-a disputat întâlnirea dintre formaţiile CS Medgidia şi CSM Bucureşti DivA, un duel important în lupta pentru podium. La capătul unui meci echilibrat, handbaliştii antrenaţi de Adrian Georgescu și Ionuț Deli-Iorga şi-au valorificat avantajul terenului propriu şi s-au impus în final cu scorul de 31-30, la pauză 18-16. Pentru echipa din Medgidia au înscris Cătălin Ion 10 goluri, Stoian 8g, Savu 4g, Bida 4g, Cîmpu 4g şi Avramescu 1g. În urma acestui succes, CS Medgidia ocupă locul 3 în clasament, cu 13 puncte, la cinci puncte distanţă de ocupanta poziţiei secunde, CSM Alexandria. Pe primul loc se află HC Dobrogea Sud II Constanţa, cu 21 de puncte.

„Echipa noastră a condus meciul din punct de vedere tactic. Au controlat foarte bine jocul în a doua repriză atât în fazele de atac cât și în defensivă. Felicit băieții pentru atitudine și pentru modul de gestionare a acestui joc și mulțumim pentru susținere tuturor suporterilor” a declarat președintele secției de handbal, Emil Goiceanu, pentru pagina de Facebook Clubul Sportiv Medgidia, handbaliştii fiind felicităţi pentru această frmuoasă victorie: „Victorie mare pentru handbaliști! „Panterele” de la CS Medgidia câștigă cu 31-30 pe teren propriu în fața „Tigrilor” CSM București în etapa a 8-a a Diviziei A, seria B. Felicitări băieților și domnilor antrenorilor Adrian Georgescu și Ionuț Deli-Iorga!!!!”