Meciul FC Hermannstadt - FCSB, reprogramat pentru joi

Din cauza terenului îngheţat

Sport 28 Februarie 2018 / 19:48 532 accesări

Programată miercuri seară, de la ora 18.30, la Sibiu, partida dintre FC Hermannstadt şi FCSB, din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, nu s-a putut disputa din cauza terenului îngheţat. Arbitrul Cătălin Popa a decis, iniţial, amânarea startului întâlnirii cu o oră, dar, în ciuda eforturilor gazdelor de a îndepărta stratul de gheaţă de pe teren, starea suprafeţei de joc nu a fost una care să asigure integritatea fotbaliştilor celor două formaţii. Meciul a fost amânat pentru joi, 1 martie, de la ora 14.00 (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Pro X).

Prima semifinalistă este Gaz Metan Mediaş, care a eliminat-o, marţi seară, pe Astra Giurgiu, cu scorul de 1-0 (M. Rondon 28).

Celelalte două partide din sferturi, FC Botoşani - CSM Politehnica Iaşi şi CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti, au fost şi ele amânate din cauza condițiilor meteo nefavorabile de la Botoşani şi Craiova.