Remize pe teren propriu pentru formațiile constănțene din Liga a 3-a la fotbal

Sport 06 Noiembrie 2016 / 17:42 639 accesări
FC Viitorul II, echipă antrenată de Cristian Cămui, se menține pe locul 2 al clasamentului

Sâmbătă, în etapa a 10-a din Liga a 3-a la fotbal, ambele echipe din județul Constanța au evoluat pe teren propriu și au remizat în partidele respective. În duelul echipelor satelit ale cluburilor din Liga 1, FC Viitorul II - Dinamo II București, s-a consemnat o remiză albă, 0-0. Au evoluat pentru FC Viitorul II (antrenori Cristian Cămui și Vasile Mănăilă): Dur-Bozoancă - A. Rusu, Burdeț, Mitache, Margină - Neniță (78 Alexe), Bg. Vasile, Vînă - Cioablă (67 Panait), Cr. Ene, Cruceru (87 Iani).

La Cernavodă, Axiopolis Sport a reușit un egal nesperat în disputa cu liderul clasamentului, Metaloglobus București. Oaspeții au condus cu 1-0 prin golul marcat de Angelo Anghilini, în minutul 43, iar echipa antrenată de Vasile Enache a restabilit echilibrul în al treilea minut de prelungiri, prin fundașul central Gheorghe Andreescu!