Se cunosc formaţiile din eşaloanele inferioare ajunse în 16-imile Cupei României

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal / Cupa României, turul al IV-lea

Se cunosc formaţiile din eşaloanele inferioare ajunse în 16-imile Cupei României

Sport 21 Octombrie 2020 / 22:14 433 accesări
Metaloglobus Bucureşti a cedat în confruntarea cu Petrolul Ploieşti

Metaloglobus Bucureşti a cedat în confruntarea cu Petrolul Ploieşti

Calificări cu emoţii pentru echipele considerate favorite, miercuri, în turul al IV-lea din Cupa României la fotbal, sezonul 20202-2021. CSC Sânmartin a produs surpriza şi a eliminat-o pe ACS Fotbal Comuna Recea, iar în duelurile între formaţiile din eşalonul secund s-au impus Petrolul Ploieşti şi Concordia Chiajna.

Rezultate - Miercuri, 21 octombrie:

Metaloglobus Bucureşti - Petrolul Ploieşti 1-2 (1-1) - după prelungiri

CSC Sânmartin - ACS Fotbal Comuna Recea 4-3

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii - ASU Politehnica Timișoara 3-4 (3-3) - după prelungiri

SR Municipal Braşov - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1 (0-0) - după prelungiri

Şomuz Fălticeni - Ceahlăul Piatra Neamţ 0-4

Hușana Huși - CSM Focşani 1-0

Dacia Unirea Brăila - Gloria Buzău 1-2

Axiopolis Sport Cernavodă - FC Farul Constanţa 1-1 (R. Licu 115 / Măzărache 102) - după prelungiri şi 3-5 la loviturile de departajare

Mostiştea Ulmu - Dunărea 2005 Călăraşi 1-2

Concordia Chiajna - CS Mioveni 1-0

Viitorul Dăeşti - Viitorul Pandurii Tg. Jiu 1-2 (1-1) - după prelungiri

Marți, 20 octombrie:

Progresul 1944 Spartac Bucureşti - Fotbal Club Rapid Bucureşti 3-2 (după prelungiri)

Şoimii Lipova - Ripensia Timișoara 0-1

CSM Slatina - Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-0 (după prelungiri) şi 8-9 la loviturile de departajare

CSO Filiaşi - Universitatea Craiova 1948 SA 0-4

Viitorul Şelimbăr - Universitatea Cluj 0-3 (la „masa verde”)

Învingătoarele s-au calificat în 16-imile de finală, fază a competiţiei în care vor evolua și echipele din Liga 1. Partidele se vor disputa la 28 noiembrie.



12
Pagina a fost generata in 0.1696 secunde