Trei echipe sunt la egalitate în fruntea Ligii a IV-a constănţene

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean Trei echipe sunt la egalitate în fruntea Ligii a IV-a constănţene
Sport 28 August 2019 / 15:33 1412 accesări 0 comentarii

Gloria Albeşti a pierdut la scor de forfait meciul cu Portul

Gloria Albeşti a pierdut la scor de forfait meciul cu Portul

Marţi s-au disputat meciurile din etapa a treia a Ligii a IV-a constănţene la fotbal, în etapa intermediară remarcând victoria formaţiei Portul Constanţa (antrenori Gabriel Dinică şi Gabriel Şimu), 3-0 cu Gloria Albeşti, mai ales că echipa oaspete antrenată de Ionel Melenco, fostul antrenor de la Axiopolis Cernavodă, are în componenţă jucători cu experienţă, cum ar fi Ştefan Ciobanu, Vasile Şicu, Iulian Răvoiu, Ionuţ Ilie, Tase Halep sau Mihai Zugravu. Scorul etapei la seniori l-a reuşit CS Năvodari, 9-0 cu Voința Valu lui Traian, în timp ce la juniori am notat succesul mai mult decât categoric al celor de la Portul, 20-0 cu Gloria Albeşti.

Rezultate:

CS Năvodari - Voința Valu lui Traian 9-0 (la seniori) şi 5-1 (la juniori)

Viitorul Pecineaga - Farul Tuzla 2-4 (la seniori) şi 4-5 (la juniori)

CS Portul Constanța - Gloria Albeşti 3-0 (la seniori) şi 20-0 (la juniori)

CS Eforie - Viitorul Fântânele 1-3 (la seniori) şi 2-9 (la juniori)

Gloria Băneasa - CS Agigea 1-2 (la seniori) şi 9-0 (la juniori)

Emaus Cernavodă - CSO Ovidiu 0-4 (la seniori) şi 1-1 (la juniori)

Sparta Techirghiol - Axiopolis II Cernavodă 4-1 (la seniori) şi 5-1 (la juniori)

Ştiinţa ALACAB Poarta Albă - CS Mihail Kogălniceanu 1-2 (la seniori) şi 2-0 (la juniori)

Întâlnirile CS Cumpăna - CS Lipnița Carvăn au fost amânate, deoarece joi, 29 august, de la ora 20.00, pe stadionul din Complexul Sportiv „Centenar 2018” din Cumpăna, va avea loc meciul dintre CS Cumpăna şi FC Farul Constanţa, din al treilea tur al fazei naţionale a Cupei României la fotbal, ediţia 2019-2020.

Clasament seniori: 1. Portul 7p (golaveraj: 8-1), 2. Fântânele 7p (8-4), 3. Tuzla 7p (7-3), 4. Techirghiol 6p (8-4), 5. Axiopolis II 6p (6-5), 6. Eforie 6p (5-4). 7. Agigea 6p (6-6), 8. Năvodari 4p (10-1), 9. Ovidiu 4p (7-4), 10. Poarta Albă 4p (3-3), 11. Lipniţa Carvăn 3p (10-2), 12. Cumpăna 3p (4-2), 13. Albeşti 3p (4-4), 14. Kogălniceanu 3p (5-9), 15. Băneasa 2p (5-6), 16. Pecineaga 0p (4-10), 17. Valu lui Traian 0p (2-17), 18. Emaus 0p (1-18).

Clasament juniori: 1. Năvodari 9p (golaveraj: 25-2), 2. Băneasa 9p (18-4), 3. Portul 7p (28-4), 4. Poarta Albă 7p (13-4), 5. Axiopolis II 6p (18-5), 6. Valu lui Traian 6p (16-7). 7. Techirghiol 6p (13-4), 8. Eforie 6p (9-10), 9. Agigea 6p (5-12), 10. Emaus 4p (8-14), 11. Fântânele 3p (16-12), 12. Tuzla 3p (5-20), 13. Albeşti 3p (9-34), 14. Ovidiu 1p (2-8), 15. Kogălniceanu 0p (0-7), 16. Lipniţa Carvăn 0p (1-10), 17. Pecineaga 0p (7-20), 18. Cumpăna 0p (1-17).

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.2303 secunde