Viitorul Hârşova s-a retras din Liga a V-a

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean Viitorul Hârşova s-a retras din Liga a V-a
Sport 26 Octombrie 2019 / 14:37 424 accesări 0 comentarii

În Liga a V-a constănţeană la fotbal s-a înregistrat retragerea formaţiei Viitorul Hârșova din Seria Nord, astfel că rezultatele acestei echipe din primele opt etape au fost anulate. În etapa a zecea, cele mai interesante confruntări care vor avea loc duminică, 27 octombrie, în Seria Nord, sunt Flacăra Crucea - Litoral Corbu şi Voinţa Săcele - Recolta Nicolae Bălcescu. Iar în Seria Sud capul de afiş este întâlnirea Viitorul Cobadin, liderul clasamentului, şi Avântul Comana, ocupanta locului 4, diferenţa dintre cele două echipe fiind de un singur punct.

Programul partidelor - SERIA NORD, ora 11.00: Dunărea Ciobanu - CS Sharks Lumina

Flacăra Crucea - Litoral Corbu (se joacă la Horia)

Steaua Speranţei Siliştea - Sportul Tortoman

ora 12.00: Voinţa Săcele - Recolta Nicolae Bălcescu

ora 14.00: AS Litoral Sport 2019 Corbu - Viitorul Târguşor

CSO Murfatlar - Dacia Mircea Vodă

ora 15.00: CS Peştera - Speranţa Castelu

Victoria Mihai Viteazu stă în această etapă.

Clasament: 1. Peştera 24p (golaveraj: 31-7), 2. Nicolae Bălcescu 18p (23-15), 3. Săcele 16p (31-10), 4. Corbu 16p (22-9), 5. Murfatlar 16p (24-28), 6. Crucea 15p (22-14), 7. Castelu 13p (34-15), 8. Mircea Vodă 13p (20-19), 9. Siliştea 13p (20-23), 10. Târguşor 9p (15-20), 11. Lumina 9p (22-35), 12. Tortoman 7p (10-22), 13. Mihai Viteazu 7p (11-38), 14. Ciobanu 6p (20-22), 15. Corbu 2019 0p (9-37).

Programul meciurilor - SERIA SUD, ora 11.00: Olimpia Constanţa - Sport Prim Oltina (se joacă la Cumpăna)

Fulgerul Chirnogeni - AS Viişoara

Viitorul Cobadin - Avântul Comana

Unirea Topraisar - Inter Ion Corvin

AS Pelinu 2016 - Danubius Rasova (se joacă la Comana)

ora 14.00: AS Pelinu Gold 2019 - CS Poseidon Limanu (se joacă la Comana)

ora 14.30: AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - FC Mereni (teren „Voinţa” din Complexul Sportiv „Badea Cârţan” din Constanţa)

Partida AS Kinder Constanţa - CS Negru Vodă a fost amânată.

Clasament: 1. Cobadin 19p (golaveraj: 37-14), 2. Rasova 19p (28-19), 3. Negru Vodă 18p (26-13), 4. Comana 18p (18-8), 5. Oltina 16p (29-17), 6. Mereni 16p (30-21), 7. Ion Corvin 16p (22-17), 8. Viişoara 15p (24-21), 9. Olimpia 14p (17-18), 8. Pelinu Gold 2019 13p (36-13), 11. Săgeata Stejaru 2019 11p (19-27), 12. AS Kinder 6p (13-21), 13. Poseidon Limanu 6p (14-27), 14. Topraisar 6p (15-41), 15. Pelinu 2016 4p (4-27), 16. Chirnogeni 3p (9-37).



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1251 secunde