Vlad Chiricheș va rata cel puțin trei meciuri pentru Napoli

31 Decembrie 2016 / 18:47 445 accesări

Accidentat în prima repriză a ultimei partide oficiale disputată de Napoli în 2016, remiza cu Fiorentina, scor 3-3, românul Vlad Chiricheş va lipsi de pe teren mai mult decât se estimase iniţial, anunţă Gazzetta dello Sport.

Internaţionalul român a suferit o întindere la bicepsul femural stâng, fiind înlocuit cu Maksimovic, în minutul 43 al partidei, iar primele informaţii oferite de staff-ul medical al lui Napoli indicau o revenire rapidă pe teren, chiar în prima partidă din 2017, adică meciul cu Sampdoria, programat pe 7 ianuarie, pe teren propriu.

Toutşi, italienii susţin că recuperarea lui Chiricheş nu decurge conform planului şi perioada de indisponibilitate se poate prelungi până la o lună.

Astfel, cel mai devreme Chiricheş ar putea juca în derby-ul cu AC Milan, programat pe 21 ianuarie.