Au fost stabilite echipele calificate în sferturi la Cupa „Valu lui Traian”

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal în sală Au fost stabilite echipele calificate în sferturi la Cupa „Valu lui Traian”
Sport 15 Noiembrie 2019 / 10:48 938 accesări 0 comentarii
CSO Perla Murfatlar a ocupat locul secund în Grupa A (sursa foto: Facebook Cso Old-Boys Perla Murfatlar)

CSO Perla Murfatlar a ocupat locul secund în Grupa A (sursa foto: Facebook Cso Old-Boys Perla Murfatlar)

Ultimele două etape ale fazei grupelor ediţiei a doua a turneului de old-boys la fotbal în sală Cupa „Valu lui Traian”, turneu organizat de AS Voinţa Valu lui Traian, cu sprijinul Primăriei din Valu lui Traian, au decis formaţiile care vor evolua în sferturile de finală.

Duminică, 17 noiembrie, vor avea loc confruntările din sferturi, după următorul program - ora 17.00: VDT Construct Constanţa - Real Valu lui Traian.

ora 18.00: CS Agigea - FC Constanţa.

ora 19.00: CSO Perla Murfatlar - Voința FCS Old Boys 2017 Săcele.

ora 20.00: AS Spartanii Năvodari - Macedonia Ovidiu.

Rezultate -

Etapa a 4-a - GRUPA A: FC Constanţa - VDT Construct Constanţa 4-2 (Ionuţ Gioga 3, Sorin Ţeican / Ionuţ Ilie, Ştefan Ciobanu)

Macedonia Ovidiu - Voința Valu lui Traian 5-3 (Gheorghiţă Spînu 3, Florin Scupra, Adrian Mutoiu / Marian Măciucă 2, Gelu Hampu)

GRUPA B: Real Valu lui Traian - AS Spartanii Năvodari 2-3 (Sandu Mihai, Constantin Ciuc / Emilian Lăzăr 2, Petre Costel)

CS Agigea - Voința FCS Old Boys 2017 Săcele 2-5 (Gabriel Chelariu, Ion Manea / Ionuţ Florea 2, Vasile Şicu, Ion Barbu, Costin Tocia)

Etapa a 5-a - GRUPA A: Voința Valu lui Traian - FC Constanţa 4-5 (Marian Măciucă, Cătălin Ilcu, Stelian Dună, Viorel Covrig / Sorin Ţeican 2, Tudorel Fugaru, Adrian Biliboacă, Viorel Mania)

CSO Perla Murfatlar - Macedonia Ovidiu 9-2 (Ciprian Bugeac 3, Daniel Piron 3, Ionuţ Treznea, Cărălin Tănase, Adrian Bîrsan / Cristi Pariza 2)

GRUPA B: Voința FCS Old Boys 2017 Săcele - Real Valu lui Traian 4-2 (Dorel Zaharia 2, Ion Barbu, Costin Tocia / Sandu Mihai 2)

CS Sparta Techirghiol - CS Agigea 2-12 (Emilian cercel, Daniel Roman / Ionel Boghiţoi 6, Gabriel Chelariu 3, Claudiu Pîrvulescu, Enis Cogali, Sorin Zgubea)

Clasamente finale - GRUPA A: 1. VDT Construct Constanţa 9p (golaveraj: 15-13), 2. CSO Perla Murfatlar 9p (23-9), 3. Macedonia Ovidiu 6p (12-17), 4. FC Constanţa 6p (13-14), 5. Voința Valu lui Traian 0p (13-23).

GRUPA B: 1. CS Agigea 9p (golaveraj: 24-13), 2. AS Spartanii Năvodari 9p (23-15), 3. Voința FCS Old Boys 2017 Săcele 9p (23-19), 4. Real Valu lui Traian 1p (9-13), CS Sparta Techirghiol 1p (11-30).

Primele patru clasate din fiecare grupă s-au calificat în sferturile de finală.

Clasamentul golgheterilor se prezintă astfel - 1. Emilian Lazăr (AS Spartanii Năvodari) şi Daniel Piron (CSO Perla Murfatlar) - câte 9 goluri, 2, Ionel Boghiţoi (CS Agigea) 7 goluri, 3. Costin Tocia (Voința FCS Old Boys 2017 Săcele) şi Marian Măciucă (Voința Valu lui Traian) - câte 6 goluri.

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.2466 secunde