CSU Craiova 2 a câștigat Cupa României la spadă pe echipe

Scrimă / Cupa României

Sport 04 Octombrie 2015 / 13:24 510 accesări

Cupa României la spadă, competiție găzduită de Sala „Tomis” din Constanța, s-a încheiat sâmbătă, când au fost programate întrecerile din concursul masculin pe echipe. Trofeul a fost câștigat, surprinzător, de CSU Craiova 2, în componența Mario Perșu, Ovidiu Pîrvuleasa și Ștefăniță Vîlceanu, care a dispus, în finala mare, de CSM Satu Mare, în formula Bertalan Arkosi, Adrian Pop, Adrian Szilagy și Andrei Timoce, cu 30-24. În finala mică, CSU Craiova 1 a învins-o pe LPS Craiova 1 cu 45-26. La startul competiției au fost prezente și două echipe constănțene: CS Farul 1, în componența Silviu Loghin, Cătălin Monea, Bogdan Negraia și Gleb Nistor, care a ocupat locul 8, și CS Farul 2, în formula Alexandru Chilat, Constantin Drăgoi, Dmitri Nistor și Horia Zugravu, ocupanta locului 10.