FC Braşov rămâne singura echipă neînvinsă în 11 etape din Liga 2

09 Octombrie 2016 / 21:37 1407 accesări

CSM Râmnicu Vâlcea a remizat, duminică, pe teren propriu cu FC Braşov, scor 1-1, în etapa a 11-a din Liga 2, iar braşovenii rămân neînvinşi de la începutul campionatului, notează site-ul Liga2.ro.

Ştefan Grigorie a deschis scorul în minutul 7 pentru FC Braşov, iar Octavian Vasile a egalat pentru Râmnicu Vâlcea în minutul 70. Doi jucători ai oaspeţilor au fost eliminaţi pentru cumul de cartonaşe galbene, Robert Băjan în minutul 61 şi Sabrin Sburlea în minutul 82.

CSM Râmnicu Vâlcea: Căbuz - Samson, Ct. Pîrvulescu (cpt.), Cr. Munteanu, D. Dumitraşcu - C. Cristea, Piscanu (I. Marian 67') - Oct. Vasile, D. Stana (Fl. Pîrvu 82'), Ad. Cârstea (Ceapă 46') - M. Dina. Antrenor: Ionel Gane.

FC Braşov: Fl. Iacob (cpt.) - Băjan, Leca, I. Şerban, Ct. Stan - P. Iacob, Vl. Munteanu - Fl. Răsdan (L. Manole 61'), Şt. Grigorie (Poverlovici 74'), Goge (Vagner 65') - Sburlea. Antrenor: Cornel Ţălnar.

0-1: Goge, aflat în faţa careului, ridică o minge peste apărarea CSM-ului, în dreapta, pentru Grigorie, iar acesta şutează din 8 metri la colţul scurt şi îl învinge pe Căbuz, care a deviat puţin mingea.

1-1: Cristea pătrunde pe stânga centrează în faţa porţii, Dina e inutil şi trimite în blocaj din 6 metri, mingea sare la Octavian Vasile, care înscrie lejer din 9 metri central.

Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); Asistenţi: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj) şi Andrei Nicolae Chiţoiu (Timişoara).

În urma acestui rezultat, FC Braşov se află pe locul doi în clasamentul Ligii 2, cu 25 de puncte, la egalitate cu Foresta Suceava. Juventus Bucureşti este lider, cu 28 de puncte. De cealaltă parte, CSM Râmnicu Vâlcea ocupă poziţia a 12-a, cu 13 puncte.